Aşk ve Mavi 3. bölüm fragmanı İlyas’ın intikamı!

Aşk ve Mavi 3. bölüm fragmanı yayınlandı. Aşk ve Mavi yeni bölümde, Ali’yi sevmeyeceğini her fırsatta dile getiren Mavi, konak halkına da kök söktürüyor. Görekçiler’den intikam almak için yanıp tutuşan bir diğer isim İlyas ve Ali, karşı karşıya geliyor. Aşk ve Mavi dizisinin konusu ve oyuncuları haberimizde…

AŞK VE MAVİ 3. BÖLÜM FRAGMANI

AŞK VE MAVİ SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?

Düğün günü Ali’yi bıçaklayan Mavi, gözyaşlarına boğulur. Abisinin intikamını almak için yola çıkan genç kadın, bunun o kadar kolay olmadığını acı bir şekilde öğrenir. Mavi’nin Ali’yle abisinin intikamını almak için evlendiğini öğrenen Göreçkiler ve Mavi’nin ailesi büyük bir şok yaşarlar. Ali, apar topar hastaneye kaldırılırken; Mavi ise nezarethaneye atılır. Ancak durumu öğrenen Ali, hastaneden kaçar ve yalan söyelerek Mavi’yi kurtarır. Ali’nin eşi tarafından bıçaklanmasıyla büyük bir şok yaşayan aile üyeleri ise Mavi’nin üstüne yürür ve onu evde istemez. Ali ise herkesi şaşırtarak sevdiği kadını korumaya devam eder.  Bu arada, babasının Göreçkiler yüzünden öldüğünü düşünen İlyas, intikam almak için Aliler’in deposunu yakar. Fakat hesaba katmadığı bir şey vardır. Mavi, içerde kalmıştır.

AŞK VE MAVİ KONUSU

Ali, otuzlu yaşlarında zengin bir ailenin oğludur. Ahmet adında bir adamı öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatmıştır. Hapishanenin son yıllarında mektuplaştığı Mavi ile tahliye olduğu gün tanışır ve ikili hemen evlenmeye karar verir. Mavi’nin hapishanede onca insan içinde mektuplaşmak için kendisini seçmesi tesadüf değildir. Mavi, yıllar önce ölen Ahmet’in kardeşidir. Amacı bu olaydan sonra hayatlarının kâbusa dönmesine neden olan adamı bulup evlendikleri gece öldürmektir; ancak bilmediği bir gerçek vardır. Asıl katil, Ali’nin abisi Cemal’dir. Ali, Cemal’in karısı ve çocukları olduğu için suçu üstüne alarak yıllarca onun yerine hapis yatmıştır. Aslında Ali, nikah işlemleri sırasında Mavi’nin kimliğini görüp her şeyi anlamış; ancak aşkı için susmuştur. Düğün gecesi ise Mavi, Ali’yi bıçaklar. Ali ufak bir yarayla kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi’den şikâyetçi olmaz. Mavi her ne kadar karşı çıkmaya çalışsa da, ikili arasında imkansız bir aşk başlayacaktır..

AŞK VE MAVİ OYUNCULARI

Emrah
Ali
Ürgüp’ün büyük ailelerinden Göreçkilerin ortanca oğlu. Abisinin işlediği cinayeti üstlenip, onun yerine hapis yatacak kadar fedakar, yürekli bir adam… Hapiste mektuplaştığı Mavi’ye aşık olur. Ona olan sevdası öyle büyüktür ki ölüm Mavi’nin elinden gelecek olsa bile razıdır. Celladına aşık olan Ali, bile bile onunla evlenir.

Burcu Kıratlı
Mavi
Güzel, hırçın ve bir o kadar da naif. Çok sevdiği abisini gencecikken kaybetmiş. Yetmezmiş gibi aile onurlarının da ayakalr altına alındığını görmek. Şimdi Mavi’nin amacı hem intikamını hem de yerlerde sürüklenen onurlarının hıncını almak. Bu yüzden abisinin katiliyle evlenecek kadar gözü kara. Ama büyük düşmanına aşık olmak Mavi’nin planlarını bozacak.

Işıl Yücesoy
Refika
Ali’nin annesi… Güngörmüş, otoriter bir kadın. Konağın ve Göreçki ailesinin asıl lideri… Şu hayatta en önemli şey oğulları… Oğlunun canına kasttettiği için gelini Mavi’yi ebedi düşmanı belleyecek.

Kenan Bal ;
Fazıl
Ali’nin babası. Geleneksel bir aile reisi, toprak ağası… Hala topraklarına toprak katma derdinde… Üç oğlundan en çok Ali’yi seviyor. Kendisinden sonra Göreçki ailesinin reisi olmaya layık onu görüyor. Tüm sertliğine rağmen merhametli bir yanı da var.

Cüneyt Mete
Cemal
Ali’nin abisi. Dışarıdan iyi bir oğul, iyi bir eş ve baba gibi görünse de kalbi buz gibi. Çıkarları önüne dikilen herkesi harcayabilir; bu vaktiyle onun suçunu üstlenip hapis yatan kardeşi bile olsa…

Ayşegül Ünsal
Hasibe
Mavi’nin annesi… Görgüsüz, para düşkünü, işini bilen, plancı bir kadın. Ne yapıp edip konağa, kızının yanına yerleşme derdinde…

Birgül Ulusoy
Birgül
Konağın kıdemli hizmetçisi. Becerikli, hamarat bir kadın. Her yerde gözü kulağı var. Konaktakileri ailesi bellediğini söylüyor ama yaşayamadığı gençliğinin kuramadığı yuvasının sorumlusu onlar Birgül’e göre. Ufak hainliklerle çıkarıyor o da hıncını.

Necmettin Çobanoğlu
Mahmut
Mavi’nin babası… Oğlunun katilinin ailesinden kan parası almanın ağırlığı altında ezilen, alkolik, kaybetmeye mahkum bir adam.

Alayça Öztürk
Safiye
Cemal’in eşi. Kurnaz, politik bir kadın… Kocasına karşı onun kötü yanlarını göremeyecek kadar kör.

Osman Karakoç
İlyas
Ürgüp’te küçük ölçekli bir toprak sahibinin oğlu. Dürüst, gözüpek bir genç… Onun da Göreçkiler’le görülecek bir hesabı var. Bu arada Mavi’ye aşık olmaktan kendini alıkoyamaz.

Uğur Uzunel
İsmet
Evin küçük oğlu. Ali’yle Cemal’in gölgesinde kalmış, bir işe yaramayan, serseri bir tip. Ali Abi’sine olan duyguları hayranlıkla kıskançlık arasında gidip geliyor. Sevdiği kızın Ali’ye aşık olduğunu öğrenince iyice hırçınlaşacak.

Bir Cevap Yazın