Binali Yıldırım’dan flaş açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, Trabzon’da canlı yayında konuşuyor. FETÖ ile ilgili açıklama yapan Binali Yıldırım, ” Bir şeyi hesap edemediler. Türkiye sevdalısı Recep tayyip Erdoğan’ı” dedi.

Binali Yıldırım’dan Trabzon’da flaş açıklamalar. Darbeciler milleti hesap edemediler diyen Yıldırım, böyle aziz milletin önünde ancak şapka çıkarılır dedi. 

15 Temmuz’da hayatını kaybeden Trabzonlu vatandaşı anarak sözlerine başlayan Binali Yıldırım, “15 Temmuz milletin yeniden dirilişidir.” dedi. Bu ülkenin istiklal aşkını, bu ülkenin ay yıldızlı bayrak sevdasını asla ve asla yok edemediklerini söyleyen Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları:

Dinleyicilerden idam seslerinin yükselmesinin üzerine Binali Yıldırım, ” Değerleri kardeşlerim bir yandan FETÖ ile bir yandan bölücü terör örgütüyle amansız mücadele veriyoruz. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canla başla çalışıyoruz. Sizin evladınız olan Süleyman Soylu’yu İçişleri Bakanı yaptık. Memleketin her köşesinde bir terörist varsa hepsi yok oluncaya kadar bu mücadele devam edecek.

YOLLARI BÖLERİZ AMA TÜRKİYE’Yİ BÖLMEYİZ

Biz 15 sene çalıştık, çabalık. Yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’yi bölmeyiz. 

AMAN BU ADAMLARA DOKUNMAYIN

Kardeşim neylere dokunmayacaksın. Mahkeme çağırıyor gel ifade ver diye ifade vermeye gelmiyorlar. Geldin mi ifadeye dersini aldın mı? Alacaksın. Burası Türkiye Cumhuriyeti. Burada terörün hukuku ötmez.

Bir Cevap Yazın