Bulaşıkları makinede yıkamak istedi diye bu hale getirmişti

ADANA’da bulaşıkları makinede yıkama meselesi nedeniyle 32 yaşındaki eşi Özbekistan asıllı Shakhnazahon Limonçiçeği döverek hastanelik eden 51 yaşındaki Nusret Limonçiçeği tutuklandı.

Merkez Seyhan İlçesi Akkapı Mahallesi’nde Nusret Limonçiçeği, bulaşıkları makinaya yerleştiren Özbekistan asıllı eşi Shakhnozakhon Limonçiçeği’ne tabakları elinde yıkamasını söyleyince, ikili arasında tartışma çıktı. 2 yıl önce eşini boşayarak evlendiği Özbek kadına kafa atan Limonçiçeği, daha sonra tekme yumrukla vurarak dövdü. Gözleri moraran ve görme kaybı yaşayan kadına ‘hayati tehlike yoktur, lezyonlar basit tıbbi müdahale ile giderilebilir’ raporu verildi.

ÖNCE SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan şüpheli koca, sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı. Özbek kadının yardım çığlığı ve mağduriyetine hassasiyet gösteren Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosu harekete geçerek, dosya yeniden ele alındı.

RAPORLARDA ÇELİŞKİ ÇIKTI

Savcılıkça yapılan incelemede, Adana Devlet Hastanesi ile Adli Tıp Birimi’nden alınan iki rapor arasındaki çelişkilerin giderilmesi için, detaylı muayene yapılarak tekrar rapor alınması sağlandı. İlk raporun aksine, alınan 3’üncü raporda Özbek kadının vücudunda kırıklar bulunduğu, yaralarının da basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde olduğu saptandı. Alınan adli tıp uzmanı raporu ve yeni delillerin elde edilmesi sonucu, Savcılığın talimatı ile serbest bırakılan şüpheli koca Nusret Limonçiçeği dün tekrar gözaltına alındı.

‘Eşe karşı eziyet’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından nöbetçi mahkemeye sevk edilen Nusret Limonçiçeği tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir Cevap Yazın