Diyarbakır Bağlar’da PKK’ya isyan

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde PKK’lıların bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda hasar gören evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşların terör örgütüne tepkileri dinmiyor.

Teröristlerce 4 Kasım’da Aydın Arslan Bulvarı’ndaki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü yakınında 3 ton patlayıcı tuzaklanan minibüsün infilak ettirilmesiyle 2’si polis 11 kişinin hayatını kaybettiği, 100’ü aşkın kişinin yaralandığı saldırıda ev ve iş yerlerinde hasar oluşan vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor.

Sağlanan desteklerden duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, mağduriyetlerine neden olan terör örgütü PKK’ya ise tepki gösteriyor.

“Bunu yapanların eline ne geçti?”
Vatandaşlardan Ferzende Taş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, halkın büyük mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Saldırı nedeniyle vatandaşların tedirginlik yaşadığını, evinden, iş yerinden olduğunu belirten Taş, “Bu patlamayı gerçekleştirenlerin Allah belasını versin. İnsanların eşyaları şu an bile enkaz altında. Bunu yapanların eline ne geçti?” dedi.

Terör ikinci kez evinden etti
Haşim Yıldırım ise yaşanan mağduriyetin son olmasını istediklerini vurgulayarak, “Daha önce de Sur ilçesinde evimiz yıkıldı. Evlerimizden olduk, buraya geldik. Ama burası ikinci Sur oldu. Burada da patlama meydana geldi. İnşallah Allah’ın izniyle düzelecek buralar. Ülkenin birliği ve beraberliğidir önemli olan. Her kim yaptıysa Allah belasını versin.” diye konuştu.

“Allah devletimize zeval vermesin”
Yasin Kılıç (67), saldırının çok sayıda kişinin mağduriyetine yol açtığını dile getirdi.

Terör saldırısının kabul edilemez olduğunu anlatan Kılıç, “Allah devletimize zeval vermesin, devletimize yardım etsin. Allah son nefesimize kadar devletimizi başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Esnaf Ali Demir de saldırıda evinin hasar gördüğünü söyledi.

Mağdur vatandaşların bir kısmına ödemelerin yapıldığını, kalanların da zararlarının giderileceğini belirten Demir, “Vali ve Bağlar Kaymakamına teşekkür ediyorum. Allah bu patlamayı gerçekleştirenlerin belasını versin.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın