EBA TEOG soruları indirme ekranı tüm cevap anahtarları

TEOG 1. dönem maratonunda sona gelindi. Şimdi sıra TEOG soruları ve cevap anahtarlarında. TEOG cevap anahtarları ve soru kitapçıkları eba.gov.tr’den bugün saat 14.00’de açıklanacak. TEOG soruları ve cevapları videolu çözümleri indirme ekranı eba.gov.tr linki saat 14.00’den itibaren internethaber.com’dan erişime açılacak. 

TEOG  soru ve cevapları, her yıl olduğu gibi bu yıl da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavına giren öğrencilerin ilk merak ettiği konulardan biri oldu. Dün saat 9’da başlayan sınavlarda öğrenciler, bugün Türkçe, Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bigisi sınavlarına girdiler. Bugün ise sınav listesinde Fen Bilimleri, İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil var. 

TEOG 1. OTURUMDA NELER YAŞANDI?

1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG’da birinci gün oturumlarından Türkçe sona erdi. Öğrenciler yarım saatlik aranın ardından matematik oturumuna girdi. Geriye ise Din Kültürü sınavı kaldı. Öğrencilere bugünkü oturumda 20’şer sorudan oluşan üç oturumda sırasıyla Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sorular yöneltildi. Öğrencilere her oturumda bu 20 soru için 40’ar dakika süre verildi. 1. oturumdaki sınavların büyük bir kısmının sonlanması ardından soru ve cevaplar gündeme geldi. 

teog cevap anahtarları soru kitapçıkları ve çözümleri ebaMilli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı üzerinden yapılan açıklamaya göre TEOG soruları 24 Kasım Perşembe günü yani bugün saat 14.00 itibariyle EBA üzerinden öğrencilerin erişimine açılacak.

TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 25-26 kasım tarihleri arasında yapılan TEOG sınavı, sınavın üzerinden bir buçuk ay geçmesi ya da diğer bir tabirle okulların kapanmasına bir hafta kala, 15 Ocak Cuma günü açıklanmıştı.

Bu yıl 23-24 Kasım tarihlerinde yapılan sınavın ardından sonuçların 13 Ocak Cuma günü, okulların kapanmasına bir hafta kala açıklanması bekleniyor.

Hem öğrencilerin hem de velilerin büyük bir merakla beklediği bu soruya yanıt, MEB’in resmi sitesinden geliyor. “MEB bilgilendirme” bölümüne bakıldığında geçen seneki TEOG soru ve cevaplarının 1. ve 2. oturumdaki tüm sınavlar bittikten sonra yayınlandığı göze çarpıyor. MEB, resmi internet sitesi üzerinden yayınlandığı soru ve cevaplarla öğrencilerin performanslarını değerlendirebilmesine olanak tanıyor. 2015’te TEOG soru ve cevapları ikinci oturum sonrası açıklanmış olması nedeniyle bu seneki soru ve cevapların da TEOG 2. oturum sonrasında yayımlanması bekleniyor. MEB’in online sistemi sayesinde öğrenciler, soru kitapçıkları ve cevap anahtarları ile doğru ve yanlışlarını tespit edip sınavlarının nasıl geçtiğini kontrol edebilecekler.

970 merkez, 16 bin 235 okul, 93 bin 342 salon, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkez, 21 okul ve 72 salonda yapılan sınavlarda toplam 60 soru soruldu. Öğrencilere her oturumda bu 20 soru için 40’ar dakika süre verilecek. Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanılıyor. Her bir ders yazılısının süresi 40 dakika. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava girdi.

İKİNCİ SINAV OTURUMLARI VE DERSLER SIRALANDIRMASI

24 Kasım’da ortak sınavlarda ikinci oturum uygulaması şu şekilde olacak: İlk sınav olan 20 soruluk Fen Bilimleri, 09:00’da başlayacak ve 40 dakika sürecek. Fen Bilimlerinden sonra ikinci sınav 20 soruluk T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük. Saat 10:10’da başlayacak ve 40 dakika sürecek. TEOG 1. dönem sınavının sonuncusu olan 20 soruluk Yabancı Dil ise 11:20’de başlayacak ve 40 dakika sürecek.

eba teog soruları indirme ekranı tüm cevap anahtarları

SINAVA GİRME ŞARTLARI

Ortaokul Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları 2016–2017 öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak. Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşımak ve açık öğretim ortaokulunun 8’inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak. Yurt dışında Bakanlığımıza Bağlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları 2016–2017 öğretim yılında yurt dışında Bakanlığımıza bağlı okulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

Yurt dışında ve KKTC’de Bakanlığımıza Bağlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği/ Konsoloslukları aracılığıyla, 5/3/2004 tarihli ve 25393 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan “MEB Denklik Yönetmeliği” esas alınarak öğrenim belgesi kontrol edilen öğrencilerden, Türkiye’deki 8’inci sınıf seviyesine denk sınıfta öğrenim görüyor olmak.

TEOG SINAVININ ARDINDAN GELEN İLK YORUMLAR

TEOG sınavının ardından öğrencilerin TEOG yorumları

TEOG sınavından çıkan öğrenciler özellikle sosyal medya hesaplarında TEOG sınavını yorumluyorlar. Öğrencilerin çoğunluğu matematik sorularının kolay olduğundan bahsederken, Türkçe soruları öğrenciler açısından çok zor olarak değerlendirildi. İşte TEOG sınavının ardından öğrencilerin sınav yorumları ve detaylar

2016 TEOG İLK DÖNEM SINAVI YORUMLARI

İyi bir lisede eğitim almak için yıl boyunca çalışıp büyük bir emek harcayan öğrenciler, TEOG ilk dönem sınavlarını tamamlıyor. Sınavın bitmesiyle birlikte arkadaşlarıyla kontak kuran öğrenciler, sosyal medya üzerinden de TEOG sınav yorumlarını araştırmaya başladı.

Bir Cevap Yazın