İhraç listeleri gözaltıları emniyet sallanıyor kadınlar da var…

FETÖ operasyonları son ihraç kararlarının ardından flaş gözaltılarla devam ediyor. Bugün emniyet yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi ve müdürler gözaltına alınıyor. 

İşte günün FETÖ operasyonlarından son dakika haberler;

İstanbul’daki en çarpıcı FETÖ operasyonu emniyeti salladı. FETÖ’nün emniyet yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında, aralarında 1, 2, 3 ve 4. sınıf emniyet müdürlerinin de bulunduğu 26 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma çerçevesinde, İstanbul, Gaziantep, Kastamonu, Erzurum, Kayseri, Osmaniye ve Ankara’da operasyonlar yapıldı.

GÖZALTINA ALINAN EMNİYET MÜDÜRLERİ KİMLER?

Gözaltına alınan 21’i emniyet personelinin arasında, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Şükrü Balcı Polis Meslek Yüksek Okulunda görevli 1. Sınıf Emniyet Müdürü ve Polis Başmüfettişi İsmail Boşnak, 2. Sınıf Emniyet Müdürü Turan Odabaş, 3. Sınıf Emniyet müdürleri Ali Öz, Ali Barlas, Tuncay Felek ve Efkan Hocaoğlu ile 4. Sınıf Emniyet Müdürü Halit Serdar Uçan’ın da bulunduğu öğrenildi.

Operasyon kapsamında firari durumdaki 2 polis memuru ile 4 sivilin yakalanması için çalışmalar sürüyor. 

İSTANBUL : KADINLARDA LİSTEDE

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğünce, Etkin Pişmanlık Yasası’ndan faydalanmak isteyen FETÖ üyelerinin verdiği bilgiler doğrultusunda yapılan teknik çalışma sonucunda, 17’si kadın 40 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

BU İLLERİ KAPSIYOR

Karar doğrultusunda, FETÖ içerisinde “abi” ve “abla” olarak bilinen “sözde örgüt yöneticileri”ni yakalamaya yönelik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Kocaeli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Kırşehir, Ordu, Uşak ve Hakkari‘de eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon çerçevesinde aramaların devam ettiği ve bazı şüphelilerin gözaltına alındığı öğrenildi.

BLOCK KULLANICISI ÇIKTILAR

Bu arada, zanlılardan 19’unun şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığı ve gözaltına alınan polis memurlarından birinin cüzdanında A, B ve F serisine ait birer dolarlık banknotlar bulunduğu öğrenildi.

SAMSUN : ONDUKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ FETÖ OPERASYON
 
Samsun merkezli 4 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) görevli 32 akademik personelden 8’i tutuklandı. Diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Zanlılardan bazılarının örgütünün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandıkları iddia edilmişti.  

Bir Cevap Yazın